Hasan Arat Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli? Hasan Arat’ın Hayatı ve Kariyeri

Beşiktaş seçim kurulunda Serdal Adalı ve Hasan Arat ikilisi karşı karşıya kaldı. Beşiktaş’ın yeni başkanı sabırsızlıkla beklenirken taraftarlar ve futbol severler Hasan Arat’ın kim olduğuna ilişkin araştırmalarını sürdürüyor. Peki Hasan Arat kimdir? Hasan Arat kaç yaşında ve vereli? İşte detaylar…

Hasan Arat Kimdir, Kaç Yaşında ve Nereli?

HAsan Arat’ın şahsi internet sitesinde yer alan bilgilere bakıldığında, kendisinin 1959 yılında Adana’da dünyaya geldiği görülüyor. Haydarpaşa Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olmuştur. 1970’li yıllarda Adana Demirspor ve Beşiktaş’ta profesyonel olarak basketbol oynamıştır.

Hasan Arat’ın hayatı ve kariyeri:

1996 yılında Ekonomist Dergisi, Türkiye Milli Prodüktivite Merkezi ve Dünya Gazetesi tarafından Yılın İşadamı ödülünü almıştır. 1998-2000 yılları arasında Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde Süleyman Seba başkanlığındaki yönetim kurulunda ikinci başkanlık yapmıştır. İstanbul’da 2020 Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunları’na aday olması sürecinin yönetimini üstlendi. Aynı zamanda pek çok olimpiyat komitesinde yöneticilik üstlendi.

2019 yılının Kasım ayında Dünya Atletizm Konseyi İcra Kurulu’na kabul aldı. İcra Kurulu Risk Komitesi Başkanı olarak görev almaya devam etmektedir. 

Gayrimenkul yatırım ve geliştirme şirketi Novo Invest’in ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Aynı zamanda Dome Group’un kurucusu ve Beymen Group’un yönetim kurulu başkan yardımcısıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir