Uyarı Yapıldı: Haftaya Bu 3 Kripto Para Ticaretinden Uzak Durun!

Bazı belirli anlarda, bir kripto para yatırımcısının verebileceği en iyi karar, bazı kripto paralarla işlem yapmaktan kaçınmaktır. Bu durum özellikle belirsizlik ve trend tanımının kilit noktalarında geçerlidir. Ne zaman bekleneceğini bilmek, her zamanki ‘Kaçırma Korkusu’na rağmen iyi risk yönetimi stratejileri için hayati önem taşır. Kripto analisti Vinicius Barbosa, traderlara önümüzdeki hafta bu 3 coin’den uzak durmalarını tavsiye ediyor.

Lider kripto para ile 52.000 dolar direncinde işlem yapmayın!

İlk olarak, Bitcoin (BTC) mevcut fiyat bölgesinde işlem yapmaktan kaçınılması gereken bir kripto para birimid. BTC, 52.200 dolar civarında çok yıllı önemli bir direnci test ediyor. Bu bölge 2021 yılında önemli bir fiyat desteği ve direnci olarak hareket etti. Belirsizliğin ardından Bitcoin, bu dar aralığa girdiği 14 Şubat’tan beri düşük bir borsa hacmi kaydetti. Artık her şey ihtimal dahilinde. BTC’nin boğa rallisinden geri çekilmesi olası. Veya yukarı yönlü trendine devam etmesi mümkün. Burada yapılacak en iyi hamle, muhtemelen daha sonraki fiyat hareketinin tanımlanmasını beklemek olacaktır.

BTC/USD 4 saatlik grafik. Kaynak TradingView

Arkham (ARKM) ‘aşırı alım’ momentumunda

Başka bir açıdan baktığımızda, Arkham (ARKM) dört farklı zaman diliminde aşırı alım Göreceli Güç Endeksi (RSI) ile işlem görüyor. Bu, genellikle boğa piyasalarında görülen aşırı gücün bir göstergesidir. Bununla birlikte, kripto para birimi daha düşük zaman dilimlerinde ivme kaybetmeye başlarsa, aşırı alım genellikle trendin tersine dönmesinden önce gelir. Şimdiye kadar ARKM trendin tersine dönme sinyalleri göstermiyor. Ancak RSI ani bir düzeltme için yeterince yüksek. Token, son hafta %34,7 artışla 0,82 dolara ulaştı. Bu nedenle, yatırımcıların bu fiyatlardan ARKM ticareti yapmaktan uzak durmasında fayda var.

Kripto piyasası RSI ısı haritası: ARKM. Kaynak: CoinGlass

Jupiter (JUP) ‘aşırı satım’ momentumunda

Öte yandan, Jupiter (JUP) 29,94’lük ‘aşırı satım’ günlük RSI değerine sahip. JUP yazı sırasında %2,9 düşüşle 0,51 dolardan işlem görüyordu. İlginç bir şekilde, Jupiter’in 4 saatlik RSI’ı nötr. Ayrıca, trendin tersine döndüğünü ve muhtemelen bir alım sinyali olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, ekip kısa süre önce token için büyük bir airdrop gerçekleştirdi. Bu da JUP için ekstra riskler yaratıyor. Bu nedenle, erken yatırımcıların böyle bir satışa devam etme riski hala var. Dolayısıyla bu yüzden, bu kripto para ile ticaret yapmaktan uzak durmakta fayda var.

Kripto piyasası RSI ısı haritası: JUP. Kaynak: CoinGlass

Bu yüksek spekülasyon ve belirsizlik senaryosunda, yatırımcıların yukarıdaki üç kripto para birimini alıp satmaktan uzak durması ve daha fazla gelişmeyi beklemesi önemli.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir