Noel partisine kanlı baskın! Motosikletlerle gelip ateş açtılar: 12 ölü, 12 yaralı

Eyalete bağlı Salvatierra kasabasındaki San Jose del Carmen çiftliğinde düzenlenen partiye katılan gençler, silahlı saldırıya uğradı.

Saldırıda 12 genç yaşamını yitirdi, bazıları ağır 12 kişi yaralandı. Saldırının ardından polis, geniş çaplı soruşturma başlattı.

Salvatierra Belediye Başkanı German Cervantes, yaptığı açıklamada, saldırıya tepki göstererek, “Bu sabah meydana gelen şiddeti nefretle kınıyorum. Savcılık ve güvenlik güçleri tam koordinasyon içinde gereğini yapıyor” ifadesini kullandı.

Meksika’da en çok cinayetin ve saldırının olduğu eyaletlerden birisi olan Guanajuato’da, bu yıl 3 bin 29 kişi öldürüldü.

Saldırı, Latin Amerika kökenli bir Noel kutlaması sırasında meydana geldi. Saldırganlar, partinin yapıldığı çiftliğe motosikletlerle geldi ve kalabalığa ateş açtı. Saldırıda hayatını kaybedenlerin çoğunun gençler olduğu öğrenildi.

Saldırının nedeni henüz bilinmiyor. Ancak, Guanajuato eyaletinde uyuşturucu kartelleri arasındaki çatışmalar nedeniyle sık sık silahlı saldırılar yaşandığı biliniyor.

Saldırıyı kınayan Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, “Bu, Meksika’nın karşı karşıya olduğu şiddetin trajik bir örneğidir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir