Bitcoin Yükselirken İki Analistten Acımasız Tahminler Geldi!

Dinamik kripto para dünyasında Bitcoin önemli fiyat hareketleri yaşarken önde gelen analistlerin çelişkili bakış açıları heyecan yarattı. İşte detaylar…

Bitcoin, 37.000 doların üzerinde: Crypto Capo düşüş bekliyor

Kripto dünyasının öncüsü Bitcoin, geçtiğimiz hafta yüzde 7’nin üzerinde değer kazanarak güçlü bir performans sergiledi. Mevcut değeri coin başına 37.100 dolar olan kripto para birimi, kazançlı fırsatlar arayan yatırımcıların odak noktası oldu. Bununla birlikte, yükseliş eğiliminin ortasında, ünlü bir trend analizi figürü olan “Il Capo of Crypto” bir uyarı notu verdi. Piyasada hakim olan olumlu havaya rağmen Il Capo, düşüş senaryosunun hala makul bir sonuç olduğuna inanıyor. Piyasa duyarlılığı ile makroekonomik durum arasındaki uyumsuzluğa ilişkin endişelerini dile getiren analist, devam eden dalgalanmanın boğa koşusunu yapay olarak uzatıyor olabileceğini öne sürüyor.

Il Capo’nun uyarı niteliğindeki sözleri, şu anda 36.500 dolar civarında işlem gören Bitcoin fiyatında ani bir düzeltme ile aynı zamana denk geliyor. Il Capo, daha fazla teyide ihtiyaç olduğunu vurguluyor. Ayrıca günlük teknik grafik incelemelerine dayanarak, düşüş senaryosunun ortaya çıkabileceğini ileri sürüyor. Analist, mevcut dalgalanmayı “uydurma” olarak ilan ediyor ve kripto piyasasındaki katılımcıları dikkatli olmaya çağırıyor.

Shelby de acımasız tahminler yaptı

TradingView platformundaki Shelby adlı bir başka kripto analisti de tartışmaya katkıda bulunarak korkunç bir görünüm sunuyor. Shelby, mevcut trend modeli ile 2020 olayları arasında paralellikler kurarak kripto piyasasında büyük bir çöküş öngörüyor. Analize göre, yükseliş eğilimi 2024 yılının 1. ve 2. çeyrekleri arasında sona erebilir. Üstelik fiyat hedefleri de korkutucu. Zira hem Bitcoin hem de Ethereum için %50’den fazla düşüş öngörüyor. Shelby, mevcut piyasa durumu ile 2020 öncesi çöküş arasındaki benzerliklere atıfta bulunarak tarihsel verilere işaret ediyor. Analist, 2024’ün ilk yarısında Bitcoin’in 15.000 doların altına, Ethereum’un ise 500 doların altına düşmesini bekliyor. Kasvetli tahminlere rağmen, Shelby bir umut görüyor ve 2025’e kadar her iki varlık için de önemli bir ralli öngörüyor.

Bitcoin’in 2019’daki trend modeli şu ana kadar 2023’tekine ürkütücü bir şekilde benziyor. Tıpkı Kasım 2023’te olduğu gibi, Bitcoin fiyatı Kasım 2019’da toparlanmış ve kripto piyasasının geri kalanını da beraberinde götürmüştür. Fiyattaki bu yükseliş 2020’nin ilk dönemlerinde de devam edecek. Ancak bu yükseliş kısa bir süre sonra kesilecektir. Tarihsel veriler, BTC’nin fiyatının çöküş başlamadan önce Şubat 2020’de 10.000 doların hemen üzerinde zirve yaptığını gösteriyor. Mart ayına gelindiğinde, yarılanma gerçekleşmeden önce varlığın fiyatı neredeyse %50 düşerek 5.400 dolara gerilemişti. Analistin işaret ettiği de bu tür bir çöküş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir