AK Parti’de Soğuk Savaş: Erdoğan, Fahrettin Altun’u Tarifeli Uçakla Geri Gönderdi İddiası!

Gazeteci İsmail Saymaz, Halk TV’de yayınlanan ‘Perdenin Önü Arkası’ programında, AK Parti kulislerinde konuşulan iki iddiayı açıkladı. İddialarından biri Süleyman Soylu diğeri ise Fahrettin Altun hakkında.

Saymaz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, milletvekili adaylığı için Samsun’dan aday gösterileceğine kızdığını iddia etti.

“Cumhurbaşkanı ile Soylu arasında bir yol ayrılığı var. Mesela bir süredir Kahramanmaraş’ta bakan bey konteynerda kalıyor. Bugün Cumhurbaşkanı Hatay’da ve gitmedi karşılaşamaya. Belindeki bir rahatsızlık gerekçe gösterilmiş. Soylu iki eli kanda olursa giderdi, gitmedi.”

“Bununda nedeninin milletvekilliğinde düşünüldüğü yer olduğu düşünülüyor. Samsun düşünülüyormuş, Soylu da bunu değil İstanbul’u istiyor. İstanbul’u da parsellemişler. Üç bölge var. Birine Karaismailoğlu, birine Murat Kurum, bir tane daha düşünülmüş. Bunlar aynı zamanda İBB için düşünülen müstakbel adaylar. Soylu, Samsun’a düşünülmüş o da Samsun’u istemiyor. Cumhurbaşkanı ile Soylu arasında bir süredir uçurum olduğunu bana aktardılar. Bunu da karşılamaya katılmaması destekledi.”

İsmail Saymaz’ın ikinci iddiası ise İletişim Başkanı Fahrettin Altun hakkında. Kulis bilgisine göre, Erdoğan’ın emri ile Fahrettin Altun Hatay’dan tarifeli uçakla dönmüş.

“Cumhurbaşkanı Hatay’a giderken, İletişim Başkanı Fahrettin Altun onunla beraber gitmiş. Fakat Cumhurbaşkanı bir nedenle Fahrettin Altun’a çok öfkelenmiş.”

“Bu nedenle uçakla oraya varıldıktan sonraki geziye Fahrettin Altun davet edilmemiş. Hatta iddia o ki, Cumhurbaşkanı’nın emri ve talimatı üzerine tarifeli uçakla Fahrettin Altun geri gönderilmiş. Hatta iki saat uçak bekliyor diye bana aktardılar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir